Diva Service

Logo’nun inovatif teknolojilerini bulut altyapısıyla sunan Logo Diva SERVICE, perakende şirketlerinin satış sonrası servis süreçlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde yönetiyor. 
Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz

+90 216 700 15 76

Diva Service - Venüs Bilişim

Servis hizmetlerine özel bulut çözümü Logo Diva SERVICE

Bulut tabanlı çalışan Logo Diva SERVICE, perakende şirketlerinin tamirden yedek parça teminine kadar bütün satış sonrası servis süreçlerini en çevik ve verimli şekilde yönetmesini sağlıyor.

Satış sonrası serviste kalite

Müşteri memnuniyeti açısından ürünün kendisi kadar, satış sonrası servis de büyük önem taşıyor. Ürünün ilk kurulumundan garanti kapsamındaki işlemlere, arıza bildirimine ve yedek parça teminine kadar her yönüyle entegre şekilde yürütülen servis süreçleri, müşterinin markaya bağlılığını artırıyor. Bu anlayış doğrultusunda geliştirilen Logo Diva SERVICE, merkezi ya da çoklu servis ağlarını en verimli şekilde yönetmeyi sağlıyor. Bulut tabanlı yapısıyla hiçbir yatırım gerektirmeden kolayca devreye alınan ve tüm cihazlarda kullanılabilen Logo Diva SERVICE ile tüm servis işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Bulut tabanlı yapı ile servis süreçlerinde uçtan uca memnuniyet!

Müşteri memnuniyeti açısından ürünün kendisi kadar, satış sonrası servis de büyük önem taşıyor.
Ürünün ilk kurulumundan garanti kapsamındaki işlemlere, arıza bildirimine ve yedek parça teminine kadar her yönüyle entegre şekilde yürütülen servis süreçleri, müşterinin markaya bağlılığını artırıyor. İşte bu anlayış doğrultusunda geliştirilen Logo Diva SERVICE, merkezi ya da çoklu servis ağlarını en verimli şekilde yönetmeyi sağlıyor. Bulut tabanlı yapısıyla hiçbir yatırım gerektirmeden kolayca devreye alınan ve tüm cihazlarda kullanılabilen Logo Diva SERVICE ile tüm servis işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirin. Logo Diva SERVICE ile yerinde servisi üstün kaliteyle sunarak müşteri memnuniyetini bir adım ileriye taşın!

Bulut tabanlı yapı ile servis süreçlerinde uçtan uca memnuniyet!

 • Yatırım gerektirmeyen bulut teknolojisi
 • Artan müşteri memnuniyeti
 • Merkez ile servis noktaları arasında kesintisiz ve gerçek zamanlı iletişim
 • Servis süreçlerinde standardizasyon ve tam denetim
 • Mobil kullanım
 • Ürün geliştirme sürecini destekleyen geri bildirimler
 • Merkez ile yetkili servis ağı arasında kesintisiz iletişim
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Seri numarası ile garanti takibi
 • SMS ya da e-posta yoluyla bilgilendirme
 • Hızlanan hakediş süreçleri
 • Servis yetkinliği ve müşteri memnuniyeti ölçümleri
 • Fotoğraf ve belge yükleme imkanı
 • Teknik kılavuzlar, videolar, kullanım kılavuzları ile servis
 • Matbu formlarla aynı sayfa tasarımı
 • Bilgisayar deneyimi olmayan servis elemanları için bile kullanımı kolay arayüz
 • Yazıcı ile doğrudan bağlantı
 • Bilgisayarda, tablette ve cep telefonunda kullanım
Diva Service - Venüs Bilişim

Özellikler

Logo Diva SERVICE’in yatırım gerektirmeyen bulut teknolojisi sayesinde merkezde ya da servislerde terminal, sunucu, güvenlik yazılımı, yedekleme, veritabanı kurulumu, bakım destek hizmeti, çeşitli yazılım lisansları gibi yatırımlara gerek kalmıyor. Sisteme girilen tüm bilgiler işletmeye özel bir bulut ortamında güvenle kaydediliyor, korunuyor ve yedekleniyor. Bulut üzerine çalışan Logo Diva SERVICE, merkez ile yetkili servis noktaları arasında kesintisiz bir ağ yapısı kurarak tüm servis işlemlerinin gerçek zamanlı kaydını ve kontrolünü sağlıyor.

Logo Diva SERVICE gerek işletmeler gerekse bu işletmelere bağlı çalışan yetkili servis ekipleri tarafından kolayca kullanılabiliyor. Müşteri tarafından çağrı merkezine yapılan bakım ya da arıza bildirimiyle eş zamanlı olarak sistemde kayıt açılıyor ve gerekli servis yönlendirmeleri yapılıyor. Bu süreçte, ürünün seri numarası kontrol edilerek garanti süresi takibi de gerçekleştiriliyor. Servis süreci sonunda yine Logo Diva SERVICE üzerinden yapılan memnuniyet anketleriyle müşteri bağlılığı ve memnuniyet seviyesi, servis tarafının değerlendirilmesiyle de yetkili servis ekiplerinin yeterliliği ölçümlenebiliyor.

Serviste standartlaşma sağlayan Logo Diva SERVICE ile her tüketici, her zaman aynı kalitede servis alabiliyor. Tüketici bilgilerinin sistemde kayıtlı olması sayesinde, servis için çağrı merkezi her arandığında aynı bilgileri tekrar vermek gerekmiyor; böylece tüketici tarafındaki takip ve talep süreçleri çok daha fazla hız kazanıyor. Üstelik şehir değişikliği gibi durumlar söz konusu olsa bile müşteri bilgilerinin kayıtlı olması sayesinde Türkiye’nin her noktasında aynı servis kalitesi sunulabiliyor. Ayrıca sürecin online ve anlık takibi sonucunda tamir, bakım ve parça değişimi hizmetleri optimum sürede tamamlanabiliyor.  

Özellikle servis süreçlerinde dış kaynak kullanan işletmeler, servis ekiplerinin uygulamalarını doğrudan Logo Diva SERVICE üzerinden kontrol edebiliyor. Servis formlarının gerçek zamanlı olarak görülmesinin yanı sıra, arızalı ürün fotoğrafının, garanti belgesinin, arıza detaylarının fotoğraflarının servis ekiplerince çekilip sisteme yüklenmesi sayesinde, verilen hizmetin doğruluğu da her an denetlenebiliyor.

Yetkili servis ekiplerinin yerinde bakım/tamir hizmetlerinin yanı sıra, küçük ürünler doğrudan müşteri tarafından servise teslim edebiliyor. Yine Logo Diva SERVICE üzerinden kayıt açılmasının ardından, müşteriler tamir sürecinin tamamlandığına ya da mevcut servis durumuna ilişkin bilgileri SMS ya da e-posta yoluyla alabiliyor. Böylece servis noktalarında ürün birikmesi önleniyor. 

Logo Diva SERVICE kullanan işletmeler, servis süreçlerini ve ekiplerini verimli yönetmenin yanı sıra, müşteri beklentilerini ve ürünlerin kullanım alışkanlıklarını da öğrenme imkanı buluyor. Sistem üzerinden yapılan servis kayıtlarının incelenmesiyle hangi ürün için daha fazla servis talebinde bulunulduğu, özellikle hangi parçalarda sorun yaşandığı, müşterilerin hangi beklentilerinin daha ön plana çıktığı gibi konularda geri bildirim elde ediliyor. Ürün seri numaralarının takibiyle de hatalı üretilmiş seriler hakkında somut bilgiler edinmek mümkün oluyor. Bu sayede ürün geliştirme ve iyileştirme süreçlerine de önemli bir katkı sağlanmış oluyor. 

Mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilen Logo Diva SERVICE sayesinde yetkili servis ekiplerinin işi kolaylaşıyor. Herhangi bir evrak taşımaya gerek kalmadan, iş emrinden yedek parça talebine ve stok durumuna kadar tüm süreci online ortamda yürütebilen servis ekipleri, işlem tamamlandığında mobil bir yazıcıdan çıktı alarak müşteriye iletiyor ya da ilgili servis evrakının müşteriye e-posta ya da SMS olarak iletilmesini sağlıyor. 

Kullanım kolaylığı, müşteriyle doğrudan iletişim kurulan servis süreçlerinde hız ve müşteri memnuniyeti açısından daha da fazla önem taşır. Yetkili servis ekiplerinin mobil cihaz üzerinden kullanabildiği Logo Diva SERVICE’te matbu bir servis formu ile hemen hemen aynı yapıdaki dijital form kolayca dolduruluyor. Formun bir nüshası müşteriye e-posta ya da SMS yoluyla gönderilebiliyor veya portatif bir yazıcıdan çıktı alınabiliyor.

Logo Diva SERVICE kullanan işletmeler, sistemi kendi servis ekiplerinde veya dış kaynak hizmeti aldıkları servislerde devreye alabiliyor. Servis hizmetinin dış kaynak olarak alınması durumunda, Logo Diva SERVICE üzerindeki bütün işlemler anlık takip edilebildiği için, servis şirketinin hakediş süreleri de önemli ölçüde kısalıyor. Diğer bir deyişle, servis için yapılan harcamalar kısa sürede geri alınabiliyor. 

Servis ağının her noktasında etkin çözüm!

Sıkça sorulan sorular

Logo Diva SERVICE platform olarak web tabanlı bir üründür ve donanım bağımsızdır. Windows işletim sistemli bir bilgisayarı veya şık bir tableti kasa olarak kullanabilirsiniz. Web tabanlı olduğu için de herhangi bir kurulum gerektirmez. Detaylı bilgi için için Satış Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Logo Diva SERVICE bulutta çalışan bir ürün olduğu için server bakımı ve yönetimi konusunda herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmaz.

Logo Diva SERVICE bulut tabanlı olması sayesinde tamirden yedek parça teminine kadar bütün servis süreçlerinizi uçtan uca yönetebilmenizi sağlar. 

ERP satış faturası veya manuel seri girişi yapılabilir. Sistemdeki hareketler seri numaraları ve müşteri kartlarına göre görüntülenebilmektedir.

Evet, servisler kanal yapısı kullanılarak gruplandırılabilir.

e-Arşiv ve e-Fatura senkronizasyonu bulunmamaktadır. ERP üzerinden yapılan e-Arşiv ve e-Fatura belge bilgileri Logo Diva SERVICE’e aktarılabilmektedir.

Kullanıcı ve kullanıcının bağlı olduğu grup üzerinden yetkilendirme yapılabilmektedir. Farklı kullanıcı gruplarında yetki düzenlenebilmektedir.

Türkçe kullanıma ek olarak İngilizce dil seçeneği mevcuttur.

Evet, SMTP ve SMS bilgileri tanımlanarak yapılabilmektedir.

Bağlı servisler ile faturalaştırma işlemi ile hakediş hesaplamaları takip edilebilmektedir.

Evet, seri garanti ve bakım sözleşmeleri oluşturulabilir.

İş Emri kaydı tablet üzerinden imzalanabilir. Müşteri imzası sanal servis formu üzerine kayıt edilmektedir.

Anket atama ve takibi mevcuttur. İş Emri kapatıldığında otomtik anket atama yapılabilir.

Evet, teklif ve sipariş takibi uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Teklif ve sipariş geçmişi sistem üzerinden takip edilebilmektedir.

Diva Service - Venüs Bilişim
Favicon-venus
İletişim - Venüs Bilişim

Sorularınız ve talepleriniz için 

Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan her zaman memnuniyet duyarız. 

+90 216 700 15 76