Diva POS

Logo’nun perakende sektörü için özel olarak geliştirdiği inovatif teknolojilerden Logo Diva POS, hızlı ve güvenilir kasa çözümlerini her ölçekten perakende şirketinin hizmetine sunuyor.
Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz

+90 216 700 15 76

Diva POS - Venüs Bilişim

Perakendenin hızına yetişen kasa çözümü Diva POS

Perakende sektörü için özel olarak tasarlanan ve ister yerleşik ister bulutta kullanılabilen kasa çözümü Logo Diva POS, tüm kasa işlemlerinin hızlı ve kolaylıkla takip edilmesini ve yönetilmesini sağlıyor.

Perakendeye özel teknoloji

Perakende artık sadece ürün sergileyip satmak anlamına gelmiyor. Müşteri deneyimi yönetimi, ön ofis-arka ofis uygulamaların entegrasyonu, hızlı ve sorunsuz hizmet, müşteri memnuniyeti gibi alanlarda perakende şirketlerinin daha teknoloji odaklı hareket etmesi gerekiyor. Bu ihtiyaca yönelik olarak geliştirilen Logo Diva POS, mağazalardaki satış işlemlerini gerçek-zamanlı yönetmeyi sağlıyor.

Yerleşik ya da bulutta kullanım

Logo Diva POS, perakende şirketlerinin kendi bulutunda ya da Logo bulutu üzerinde kolayca devreye alınabiliyor.

Tüm kasa işlemleri için hızlı çözüm

Alışverişte dijital dönüşüm deneyimini yaşatan Logo Diva POS; satış faturalarından iadelere, kampanyalardan fiyat yönetimine, stok kontrolünden müşteri kayıtlarına kadar tüm kasa işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Perakendenin hızına yetişen kasa çözümü

 • Kasalarda oluşan verilere anlık erişim
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Artan müşteri memnuniyeti
 • Yerleşik (on-premise) ya da yatırım gerektirmeyen bulut teknolojisinde kullanım
 • Kapsamlı ödeme sistemi seçenekleri
 • ERP, CRM ve e-Fatura/e-Arşiv Fatura ile entegrasyon
 • Mobil kullanım
 • Kasa işlemleri
 • Ödeme şekli belirleme ve tahsilat
 • Fiş, fatura ya da e-Fatura düzenleme
 • Barkod üzerinden arama
 • Seri numarası okutma
 • Kampanya kurgulama
 • Stok durumu kontrolü
 • Yeni müşteri kaydı açma
 • KVKK’ya uyum
 • Müşteri bilgilerini güncelleme
 • İşletmeye özel fatura tasarımı
 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Dokunmatik ekrana uyumluluk
 • Masaüstü/dizüstü bilgisayarda, tablette ve cep telefonunda kullanım
 • Eğitim gerektirmeyen kullanım özellikleri
 • Barkod ve ürün adıyla arama
 • Video yardım

Logo’nun perakende sektörü için özel olarak geliştirdiği inovatif teknolojilerden Logo Diva POS, hızlı ve güvenilir kasa çözümlerini her ölçekten perakende şirketinin hizmetine sunuyor. Yerleşik ya da bulutta kullanılabilen, ihtiyaca göre ölçeklendirilebilen, farklı noktalardaki kasa işlemlerini senkronize eden, ön ofis uygulamalarına hız, güvenilirlik ve kolay takip imkanı kazandıran Logo Diva POS ile tanışın; dönüşümün
gücünü yakalayın!

Diva POS - Venüs Bilişim

Özellikler

Yatırım gerektirmeyen bulut teknolojisini perakende şirketlerinin hizmetine sunuyor. Bu teknoloji sayesinde terminal, sunucu, güvenlik yazılımı, yedekleme, veritabanı kurulumu, bakım destek hizmeti, çeşitli yazılım lisansları gibi yatırımlara gerek kalmıyor. Sisteme girilen tüm bilgiler bulut ortamında güvenle kaydediliyor, korunuyor ve yedekleniyor. Ayrıca kurulum ve uygulama için bir uzmana da ihtiyaç duyulmuyor. İnternet bağlantısı ve Logo Diva POS üzerinde tanımlanmış bir hesap olduğu sürece, sistem doğrudan bulut üzerinden çalıştırılabiliyor. Logo, Diva POS’u yerleşik sistemde kullanmak isteyen perakende şirketlerine de hizmet veriyor.

Perakende mağazalarının sadece ürünlerle değil, kasa süreçleriyle de kaliteli hizmet sunmalarını sağlamak için tasarlandı. Yüzlerce şubeli yapılarda bile ortak müşteri veritabanı üzerinden anlık işlem yapan Logo Diva POS, böylece hızlı ve kesintisiz hizmet imkanı sağlıyor. 

Ortak müşteri veritabanındaki bilgiler müşterilerin farklı mağazalardaki alışverişlerini ve genel anlamda tüm alışveriş eğilimlerini de kapsadığı için, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) uygulamaları açısından değerli girdiler oluşturuyor. Bu bilgiler kullanılarak müşterilere özel teklifler, kampanyalar, hediye ve promosyon programları uygulanabiliyor. Bütün bu süreçte, Kişisel Verileri Koruma Kanunu’na (KVKK) uygun hareket ediliyor ve sistem mevzuat değişikliklerine göre düzenli olarak güncelleniyor.  

İster iki şubeli bir mağaza, ister yüzlerce mağazalı bir zincir olsun, her ölçekten perakende şirketinde kasa işlemleri üzerinde kusursuz kontrol imkanı sağlıyor. Her mağazadaki işlemler anlık olarak görüntülenebiliyor, istendiği anda satış raporları alınabiliyor, ürün fiyatlarındaki değişiklikler ya da kampanyalar tüm mağazalara veya sadece belirli noktalara kolayca uygulanabiliyor. Açılan her yeni mağaza sisteme anında eklenebiliyor, mağazalar yapılarına göre sonsuz sayıda gruplanabiliyor, mağaza bazında ödeme seçenekleri belirlenebiliyor ve mağazalara işlem yetkisi tanımlanabiliyor. Ayrıca e-ticaret siteleriyle de ortak platform oluşturulabilmesi sayesinde hem geleneksel mağazalar hem de online ticaret ortamları bir araya getirilebiliyor. Diğer bir deyişle, farklı kanalların bir araya geldiği omnichannel perakende anlayışı, Logo Diva POS kasa çözümleriyle sorunsuz hayata geçiyor. 

Dokunmatik ekran konforu ile kullanıcı dostu tasarımı bir araya getiren Logo Diva POS, tabletten cep telefonuna ve dizüstü/masaüstü bilgisayara kadar tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Kullanıcılar tarafından hızla benimsenen Logo Diva POS, arama ve video yardım seçenekleriyle de kullanımı önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Bu özellikler sayesinde, işe yeni başlayan bir kasa görevlisi bile sistemi hızla öğrenebiliyor. 

Mobil ödeme ve kampanya sistemleri de dahil olmak üzere tüm güncel ödeme sistemleriyle entegre çalışabiliyor. Eklentilerle geliştirilebilen esnek yapısı sayesinde, yeni sistemlere de uyumlu hale getirilebiliyor. Logo Diva POS ile yapılan kasa işlemlerinde sistem üzerinden sadece fiş ya da fatura değil, e-fatura düzenlemek de mümkün oluyor. Logo e-Arşiv ve e-Fatura çözümleriyle tam entegre çalışan Logo Diva POS sayesinde e-faturalar sistem üzerinden alınarak tüketiciye sunulduğunda, anlık olarak entegratöre de gönderilebiliyor. Aylık kasa işlemi raporları da yine entegratör üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığına iletilebiliyor. Kısacası, Logo Diva POS ile ödeme ve faturalama süreçlerinin tüm evreleri tek noktadan, kolayca yönetilebiliyor.

Logo Diva POS ile kasa işlemleri sadece kasalarda değil, Logo Diva MOBILE üzerinden mağaza içinde farklı noktalarda da gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede müşteriler mağaza içerisinde özgürce alışveriş yapabilirken, kasa kuyrukları da azalıyor.

Logo Diva POS ile güncel stok bilgilerine her an ulaşılabiliyor. Mağazalar arasında yetkilendirme yapılarak diğer mağazalardaki stokların gözlemlenmesi sağlanabiliyor ve bu sayede ürün stokları ile ilgili müşterilere doğru yönlendirmeler yapılabiliyor. Stok transfer özelliği ile mağazalar arasında stok transferi yapılabiliyor ve takibi yürütülebiliyor. Aynı zamanda minimum stok seviyesi kontrol edilebiliyor, bu kontrol sistemi sayesinde etkin stok yönetimini gerçekleştirilerek mağazalardaki stok miktarına göre anlık satış stratejileri kurgulanabiliyor. Aynı zamanda geçmişe yönelik tüm stok hareketlerinin incelenebilmesi sayesinde satın alma süreçleri planlanabiliyor ve maliyet takibi yapılabiliyor.

Perakende gibi iş gücü devir hızının yüksek olduğu bir sektörde, eğitim ihtiyacını en aza indirmek hem zaman hem de maliyet tasarrufu açısından çok önemli. Hızla kullanıma alınabilen Logo Diva POS, arama ve video yardım seçenekleriyle de kullanıcıların işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Bu özellikler sayesinde, işe yeni başlayan bir kasa görevlisi bile sistemi hızla öğrenebiliyor. 

Logo Diva Destek ekipleri hafta içi her gün 08:00-22:00, hafta sonu ve resmi tatillerde de 10:00-22:00 arasında hizmet veriyor. Teknik desteğe ihtiyaç olduğu anda Logo Diva Destek Hattı ile iletişime geçilmesi yeterli oluyor. Sistemde kaydın açılmasıyla sorunlar hızla çözülüyor. 

Perakende satışta tüm ihtiyaçlarınız için tek çözüm

Sıkça sorulan sorular

SaaS ve On-Premise seçenekleri ile kullanılabilmektedir. Detaylı bilgi için için Satış Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

SaaS platform olarak web tabanlı bir üründür ve donanım bağımsızdır. Windows işletim sistemli bir bilgisayarı veya şık bir tableti kasa olarak kullanabilirsiniz. Web tabanlı olduğu için herhangi bir kurulum gerektirmez.

Aynı zamanda bulutta çalışan bir ürün olduğu için server bakımı ve yönetimi konusunda herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmaz.

Bulut tabanlı olması sayesinde tüm kanallarınızda anlık satış, stok, kampanya, sipariş, satın alma takibini merkezi olarak yapabilmenizi, bunları raporlayabilmenizi ve tüm noktalarınızı uçtan uca yönetebilmenizi sağlar. 

Perakende sektöründe kullanılan kampanya kurgularının çoğu Logo Diva POS’ta desteklenmektedir. Kampanya örneklerini eğitim videolarımızdan izleyebilirsiniz: http://divadocs.logo.com.tr/Pos  

http://divadocs.logo.com.tr/Pos adresinde 300 adet eğitim videosu yer almaktadır.

Merkez Uygulama/Yetkilendirme/Rol Tanımlama ekranından, gruplanacak rollere ait yetki tanımlaması yapılabilmektedir. (KASİYER, KASA ADMIN, MERKEZ vb.)

Açık Hesap satışı yapılabilmektedir. 

Evet, bu uygulamayı kullanmak için Merkez modulünden uygulama parametresinin aktif hale getirilmesi yeterlidir. Girilen sipariş belirlenen limitin üzerinde ise istihbarat kişisi tarafından onayın verilmesi beklenir. 

Çoklu dil desteği ile İngilizce, Bulgarca, Farsça, Romence ve Lehçe dilleri kullanılabilmektedir.

Müşteri tarafındaki ekranda; eklenen kalemler, genel toplam ve indirim bilgisi görünmektedir.

Hediye çeki uygulaması desteklenmektedir. 

Evet, avantaj kodu tanımlanabilmektedir.

ÖTV bilgisi stok kartı aktarımları ile Logo Diva POS’a aktarılarak ÖTV’li satış yapılabilmektedir.    

Ortak POS entegrasyonu mevcuttur ve fatura kullanılması gerekmektedir. Logo Diva POS üzerinden ödeme tutarı bilgisi gönderilir ve POS üzerinden ödeme alınnır.

ÖKC entegrasyonu mevcuttur. Yazarkasa fişi ve bilgi fişi (Fatura-e-Fatura,e-Arşiv) cihazdan entegre şekilde alınmaktadır. Bu bilgiler GİB’e iletilmektedir.

Logo Diva POS’ta Java desteğiyle Dizayn modülü kullanılmaktadır. Fatura, DAT, Sipariş gibi birçok belge türünde tasarımlar yapılabilmektedir.  

Diva POS - Venüs Bilişim
Favicon-venus
İletişim - Venüs Bilişim

Sorularınız ve talepleriniz için 

Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan her zaman memnuniyet duyarız. 

+90 216 700 15 76