Logo Payroll

Bordro işlemlerini bulut üzerinde güvenle Logo Payroll ile Yönetin!

Logo Payroll, yatırım
gerektirmeyen bulut tabanlı yapısı sayesinde maliyet tasarrufu sağlarken, bordro süreçlerine getirdiği
otomasyonla da iş gücü ve zaman tasarrufu kazandırıyor.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

+90 216 700 15 76

İnsan Kaynakları Yönetimi (HRM) - Logo Payroll

Emek ve zaman açısından her ölçekten işletme için önemli bir maliyet kalemi olan bordro süreçleri, Logo güvencesiyle buluta taşınıyor. Logo Payroll, veri güvenliğinden taviz vermeden tüm bordro işlemlerini bulut üzerinde abonelik sistemiyle yönetiyor. Bordro uygulamalarını uçtan uca dijitalleştiren Logo Payroll, yatırım gerektirmeyen bulut tabanlı yapısı sayesinde maliyet tasarrufu sağlarken, bordro süreçlerine getirdiği otomasyonla da iş gücü ve zaman tasarrufu kazandırıyor.

Başlangıç yatırımı yapmadan doğrudan kullanım

Bulut üzerinde çalıştığı için kurulum maliyetlerini ortadan kaldıran, sunucu gibi ek donanımlara gerek bırakmayan Logo Payroll, aylık ya da yıllık abonelikle birlikte hemen bordrolama işlemlerine başlamayı sağlıyor. Sistem bulut üzerinde çalıştığı için donanım bakım maliyetleri de söz konusu olmuyor.

Logo uzmanlığıyla güvenli kullanım

Bulut çözümlerinde en yeni teknolojileri kullanan ve kapsamlı deneyimini her geçen gün artıran Logo güvencesiyle, bulutta tutulan tüm veriler daima koruma altında oluyor. Bu sayede online bordro programı Logo Payroll’daki verilerin kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşılması gibi güvenlik açıkları söz konusu olmuyor.

Özellikler

Çok zaman alan bordro işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirmeyi sağlayan Logo Payroll; özlük yönetimi, organizasyon yönetimi, izin yönetimi, kurum entegrasyonları, ücret simülasyon desteği, esnek raporlama, kolay aktarım gibi özellikleriyle tüm bordro süreçlerini bir bütün halinde yönetiyor.

Bulut tabanlı yapısı ve Logo’nun etkin mevzuat takibi sayesinde Logo Payroll, bordro süreçlerine ilişkin tüm yasal değişikliklere anında uyum sağlıyor. Bu çevik uyum yeteneği sonucunda kullanıcılar her an en güncel kurallara göre çalıştıklarından emin olabiliyor, herhangi bir yasal sorunla karşılaşmıyor. Logo Payroll, teşvikler ve yan haklar konusunda da tam uyumluluk kazandırıyor. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Maliye Bakanlığı gibi süreçlerle ilişkili yasal kurumlarla tam entegre çalışan Logo Payroll işe alım, işten çıkış, muhtasar beyannameleri gibi bildirimlerin sistemsel olarak alınabilmesini ve iletilebilmesini sağlıyor.

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlar üzerinden kullanılabilen Logo Payroll’a kesintisiz online erişim hem çalışanların hem de İK yöneticilerinin ve ekiplerinin zamandan ve mekandan bağımsız işlem yapabilmesini sağlıyor.

Logo Payroll’un organizasyon yönetimi özelliği, herhangi bir işletmenin organizasyon yapısını yasal, bölgesel, idari, finansal ve benzeri başlıklar altında hiyerarşik olarak gruplayabiliyor. Böylece İK ekipleri son derece gelişmiş ve detaylı organizasyon şemalarını kolayca oluşturabiliyor, bu şemaları tarih bazında takip edebiliyor, şema üzerinde arama yapabiliyor.

Özellikle yeni girişler, terfiler, izinler, özlük bilgileri gibi zaman alan ve düzenli takip gerektiren işlemler Logo Payroll ile kolaylaşıyor. Çalışanların hızlı veri girişi ile tanımlanabilmesini sağlayan Logo Payroll, sonrasında da değişen verilerin kolay takibini mümkün hale getiriyor. Her çalışana ilişkin tüm bilgilerin 360 derecelik bir bakışla çizelgeler ve grafikler halinde izlenebilmesi gerek İK ekiplerine gerekse yönetim kademesine zaman ve verimlilik kazandırıyor.

Çalışanların organizasyon şemasındaki konumları ve tanımlarına göre gelir, kesinti, puantaj gibi hesaplamalar Logo Payroll içindeki formülasyon desteğiyle kolayca yapılabiliyor. Puantaj ve benzeri işlemlerin birey bazında ya da toplu halde yapılabilmesi, prim ve teşviklerin hesaplanma sürecini hızlandırıyor. Öte yandan ödemelere ilişkin mevzuat değişikliklerinin Logo Payroll üzerinden otomatik olarak güncellenmesi sayesinde tüm ödeme ve bütçe yönetimi de kolaylaşıyor. Çalışanlara banka aracılığıyla yapılacak ödemelerin emirleri de yine sistem üzerinden oluşturulabiliyor. Logo Payroll’un ücret simülasyon sihirbazları da gelecek dönemlere ilişkin tahmini ücret artışları, yan hak tanımları, yeni personel alımı ya da işten ayrılmalara göre alternatif senaryolar oluşturabiliyor. Böylece maliyetlerin öngörülebilmesi ve daha verimli bütçe çalışmalarının yapılabilmesi sağlanıyor.

Logo Payroll’un sunduğu kolay izin girişi ve takibi özelliği sayesinde izin planlama işlemi sadeleşiyor. Tüm izinler takvim üzerinde izlenebilirken, kalan izin hesaplama, vardiyalar, mazeret izinleri gibi detaylar da etkili şekilde yönetilebiliyor.
Öte yandan çalışanlar Logo Payroll’un çalışan portalı üzerinden kolayca izin talebinde bulunurken, yöneticiler de izin onaylarını yine portal üzerinden verebiliyor.

Tüm verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan Logo Payroll, bu verileri aynı zamanda gelişmiş ve detaylı raporlara da dönüştürebiliyor. Yatay bordro, icmal gibi raporlarının yanı sıra kolayca tanımlanabilen parametreler ve esnek seçimler sayesinde istenen detayda gelişmiş raporlar hazırlanabiliyor.

Logo Payroll’un ihtiyaçlara göre yapılandırılması için konfigürasyon sihirbazları sunuluyor. Modüller, organizasyon birimleri, iş yerleri, gelir ve kesinti kalemleri birkaç dakika içinde belirleniyor. Ardından, kullanılmayacak kısımlar ekranlarda kapatılarak yalın bir görünümle, kullanıcılar açısından çok daha sade bir arayüz oluşturuluyor; bu da işlem hızlarını ve kullanım kolaylığını önemli ölçüde artırıyor.

Logo Payroll’un satın alınmasından sistem konfigürasyonuna ya da kullanım sürecindeki sorulara kadar her noktada Logo’nun uzman desteği yanınızda! Yetkin destek ekibimiz, Logo Payroll ile ilgili tüm sorulara hızla ve çözüm odaklı yanıtlar sunuyor.

Kolay kullanım baz alınarak yeni nesil teknolojilerle geliştirilen Logo Payroll’un göz yormayan, estetik masaüstü tasarımı, istediğiniz tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Logo Payroll kullanıcıları, masaüstünü diledikleri şekilde oluşturabiliyor, böylece sadece ihtiyaç duydukları menüleri görebiliyor. Kullanıcılar için farklı yetkilendirmeler yapılabilmesi sayesinde de her bir İK çalışanı ya da işletme personeli yalnızca kendisini ilgilendiren verilere ulaşabiliyor.

Bordro süreçlerinde hız, güvenilirlik ve uyumluluk

Sıkça sorulan sorular

Bulut çözümlerinde en yeni teknolojileri kullanan ve Türkiye sunucularında barındırılan verileriniz, Logo güvencesiyle daima koruma altında oluyor. Bu sayede Logo Payroll’daki verilerin kaybı ya da yetkisiz kişilerle paylaşılması gibi güvenlik açıkları söz konusu olmuyor.

Logo Payroll bulut-tabanlı (SaaS) bir hizmet olduğu için abonelik modeli çerçevesinde aylık/yıllık kiralama bedeliyle üyelik oluşturabilirsiniz. Bu işlemleri için www.logopayroll.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Logo Payroll, bordro hesaplaması yapılacak aktif çalışan sayısına göre fiyatlandırılır. Kullanıcıdan bağımsız, çalışan bazlı aylık ya da yıllık ödeme seçenekleriyle kredi kartınız üzerinden aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

İlk olarak Ödeme Konfigüratör ve Organizasyon Konfigüratör Sihirbazı ile uygulamada görmek istediğiniz organizasyonel birim, teşvik, gelir ve kesinti tanımı gibi kullanacağınız bilgi parçacıklarını seçmelisiniz. Seçiminiz sonrası, kullanmayacağınız kısımlar ekranda gelmeyecektir.

Asgari ücret, gelir vergisi oranları, SGK tavan matrahı gibi bordro hesaplamasına yönelik yasal bilgiler, açıkandıkları tarih itibariyle uygulama üzerinde otomatik olarak güncellenir. Meslek kodlarında yapılan değişiklikler de sisteme otomatik olarak yansır. Dolayısıyla herhangi bir manuel güncelleme yapmanız gerekmiyor.

Uygulama içinden oluşturulabilecek şablonlarla iş yeri verileri Excel’den aktarılabilir.

Logo Payroll’da puantaj oluşturmak için Ödemeler menüsünden yeni ödeme oluşturulur. Ödeme oluşturuken puantajların tarihi, hangi çalışanlar için puantaj oluşturulacağı ya da puantajda yer alması istenen gelir ve kesintilerin hangileri olduğu belirlenir. Bunun sonucunda verilen kısıtlara uygun olarak puantajlar otomatik olarak oluşur.

Uygulama içinden kolaylıkla oluşturulabilecek şablonlarla puantaj verileri Excel’den aktarılabilir. Böylece yeni puantajlar oluşturabilir ya da isterseniz mevcut puantajlarınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Evet, bordro zarflarını ya da yatay bordroyu tek bir ödeme için ya da birden fazla ödemeyi kümüle ederek alabilirsiniz.

Evet, konfigüratör sihirbazlarını kullanarak gerekli formülleri oluşturabilir, kıdem ve ihbar gibi hesaplamaları ise otomatik olarak alabilirsiniz. Bu konuda desteğe ihtiyacınız olursa Logo ekibinden yardım alabilirsiniz.

Evet, Logo Payroll ile yerinde Ar-Ge ve Teknopark Ar-Ge mevzuatına uygun olarak puantaj oluşturabilir, Ar-Ge raporu alabilirsiniz. Gelir tanımlarında da hangi gelirlerin fiili hizmet kapsamındaki günlere tabi olduğunu belirlemeniz yeterlidir.

İşveren tarafından ödenen özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik sigortası gibi SGK ve gelir vergisi muafiyeti olan yardımlar için ayni gelir tanımlanır. Bu gelirlerin muaf tutulacağı kesintiler gelir tanımında belirtilir. Puantajda girilen tutarlar için yasal sınırlar çerçevesinde gelir vergisi ve SGK muafiyetleri herhangi ayrı bir işlem gerektirmeksizin otomatik olarak hesaplanır. Çalışanın elden ödediği özel sağlık sigortası için de istisna tanımı ile  puantajda gelir vergisi indirimi hesaplatılabilir.

Dönem bilgileri uygulama tarafından oluşturulur. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Evet, aktarılabilir. Çalışana ait tarihsel olarak tutulan tüm bilgi parçacıkları da (örn. ücret, iş yeri atama, tabi olduğu kanun numarası vb.) ayrı ayrı geçerlilik başlangıç tarihleri verilerek aktarılabilir.

Evet, ekranda bordro zarfı oluşturulduğunda, “E-Mail Olarak Gönder” seçeneği ile çalışanın e-posta adresine gönderilir.

Ödeme Yönetimi altında bulunan Masraf Merkezi Dağıtım Raporu ile gelir ve kesinti tutarlarınızın masraf merkezleri bazında tanımlanan muhasebe hesap kodlarına dağıtımını Excel dosyası olarak alabilirsiniz. Bu dosyayı ERP uygulamanıza aktarabilirsiniz.

Zaman-Devam Yönetimi altında sınırsız sayıda ücretli ve ücretsiz izin tipi tanımlayabilirsiniz.

İster tüm çalışanlarınız için isterseniz bir ya da daha fazla organizasyon birimi için simülasyon yapabilirsiniz.

Mevcut çalışanlarınızın yanı sıra tarihsel olarak farklı ücretlerlle tahmini ilave çalışan sayılarını da simülasyona dahil edebilir ya da çalışan sayısını azaltacak şekilde tanımlama yapabilirsiniz.

Simülasyon başlangıç ve bitiş tarihi esnektir. Ay, çeyrek, yarı yıl veya yıl için simülasyon çalıştırılabilir.

Favicon-venus
İletişim - Venüs Bilişim

Sorularınız ve talepleriniz için 

Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan her zaman memnuniyet duyarız. 

+90 216 700 15 76